Instagram Facebook
Úvod » Značky » Alžběta Jungrová

Alžběta Jungrová

Alžběta je současná česká reportážní fotografka. Pro mawmag.cz nafotila unikátní fotografie, jejichž exkluzivita tkví v tom, že budou prodány pouze v limitovaném množství. Každá fotografie má své číslo a vlastnoruční podpis fotografky.

Alžběta Jungrová se specializuje na náročné reportážní a dokumentaristické projekty v rozvojovém světě. V minulosti mj. fotografovala překupníky heroinu v pákistánském Chajbarském průsmyku, vrakoviště lodí v Bangladéši, útulek pro HIV pozitivní děti ve Vietnamu, železniční provoz v Kambodži, nebo pouliční nepokoje v Pásmu Gazy. Opakovaně byla oceněna v soutěži české novinářské fotografie Czech Press Photo a dvakrát získala ocenění UNHCR – ocenění udělované za významnou pomoc uprchlíkům.

Alžběta Jungrová vystudovala Střední průmyslovou školu grafickou v Praze, obor užitá fotografie. Po škole pracovala jako reportérka deníku Mladá fronta DNES, později působila v tiskové agentuře CPA. Mezi roky 2000-2002 žila v USA a Mexiku a následně strávila půl roku v Londýně. Během povodní v roce 2002 navázala spolupráci s Hospodářskými novinami, později fotografovala pro Lidové noviny a deníky vydavatelství Vltava Labe Press. V současné době spolupracuje s britskou agenturou Demotix a se vznikajícím mediálním impériem PPF Media. 

Zdroj: oficiální facebook Alžběty Jungrové

1009422_680621555297835_1792063497_o