Instagram Facebook
Úvod » Značky » KARTOONS

KARTOONS

Kartoons je mladá česká společnost, která působí na trhu s nábytkem od roku 2012 a zabývá se výrobou designového a ekologického nábytku z recyklované papírové lepenky.

Díky přístupu Kartoons, který nabízí širokou škálu barev a motivů potisku, se hodí do jakéhokoliv interiéru a stane se díky neotřelému nápadu středem pozornosti. Jeho jedinečnost dotváří ruční výroba. Způsob výroby, idea a používaný materiál osloví především lidi s pozitivním vztahem k moderním designovým trendům a ty, kterým nejsou lhostejné pojmy ekologie a recyklace.

Student architektury Vojtěch Beránek přišel v roce 2010 s unikátní nábytkářskou koncepcí.  Jeho cílem bylo navrhnout svůj vlastní designový nábytek určený zejména mladým lidem. Mezi první prvními, takto vyrobenými kousky nábytku, byly sedátka a stůl.

Rozšíření Kartoons do povědomí, zejména mezi mladými lidmi, zajistila pravidelná účast na Dyzajn Márketu či publikace v médiích.

V minulém roce byla společnost Kartoons oceněna cenou Rozjezdy 2013, ve studentské kategorii, podporující začínající regionální podnikatele.

Pořízením laseru vznikla tvůrčí volnost a portfolio se rozrostlo o stínítka, hodiny a jiné bytové doplňky.

Nespornými výhodami nábytku, které zajisté dokáže ocenit každý uživatel, je do jisté míry lehkost, skladovatelnost a možnost jeho dalšího kreativního využití. To už záleží na fantazii  a důvtipu jednotlivých uživatelů.